}

Saturday, June 24

MOOMIN HOUSE


Look how cute this blue little house looks! It has doors and windows drawed on and this seems to be just like a moomin's house..haha! :) Anyways, this was my look for Midsummer Eve. I had some good time with my family and I hope your's went atleast as good as mine. 
My plans for this summer are pretty huge. I want to go to WEEKEND festival with my squad again, last year was the best, including the best memories and I don't want to miss this year. I really would like to go and visit Positivus festival also, but I'm not sure about that:D We'll see! Then I'm planning to focus on vlogging and I really focus on putting some money for this Sony A5000 camera. I hope this is going to work out and I can vlog my adventures much more and bring you the best quality. Then I'm experimenting photoshoots with some cool photographers from Estonia- yay #goodtimesahed:)

Vaadake kui armas see pisike sinine maja välja näeb! Kõik aknad ja uksed on tegelikult mängult, ja sinna peale hoopis joonistatud, täpselt nagu pisike muumimaja.. haha! :) Igatahes, selline oli mu jaanipäeva look. Veetsin perega mõnusalt aega ning ma loodan, et teie õhtu oli vähemalt sama vahva. 
Selle suve plaanid on päris suured. Kavatsen oma sõpradega taaskord Weekend festivalile minna, eelmisest aastast on ühed suuremad mälestused ja ma ei kavatse see aasta neid maha magada. Positivus festivalile minek pole enam päris kindel, aga eks näis:D Siis kavatsen ma raha kõrvale panna, et teieni parim vloggimis-sisu tuua ja osta endale SONY A5000, ma loodan, et see tuleb välja ka. Ning see suvi eksperimenteerin erinevate fotograafidega, vahvad ideed juba jooksevad- ma ei jõua ära oodata!:) 

CREDIT&ADLINKS: KNIT FROM ZARA_PANTS FROM RESERVEDHERE_
WATCH FROM RESERVED, HERE_SHOES FROM RESERVED, HERE_

No comments:

Post a Comment