}

Tuesday, August 22

GETTING READY TO GO #BACKTOSCHOOL


Iga aasta tuleb see augustikuu ja tuleb ka teadmine, et kooli on vaja tagasi minna (kõigi puhul see tõesti ei kehti aga enamjuhul seostub september siiski kooliga). Kuidas juba natukene varem selleks valmistuda, nii, et kooli minek ei oleks tahtmatu sündmus vaid kõik sujuks siiski lõbusalt ja vahvalt? Toon teieni mõned oma nipid, kuidas igaastase koolimineku tavaliselt ootusärevuses äraoodata ei jõuagi:)

Algselt tuleks muidugi otsida endale need õiged koolitarbed, outfitid ja muu kraami, et kooli minek ei tunduks niivõrd halb. #BackToSchool shoppingut teen alati koos oma õega, ning seekord varume enamus koolitarbed Viljandi Uku Keskusest. Koostöös nendega saate augustikuu teisel poolel näha ohtralt auhinnamänge, soovitusi ning postitusi kuidas minu kooli tagasi minek välja ka näeb. Koolikampaania nende keskuses on juba käimas, erinevad koolitarbed vihikutest koolioutfitideni on seal igaljuhul kindlasti olemas.
Minu esimene ja lemmiknipp on suve lõpus kokku koguda võimalikult palju oma riietumisstiilis riideid, mida siis koolihommikutel kombineerida. Olen siiani juba mõningad lookid augustikuu alguses teieni toonud ning enamasti on need ka mu lemmikud. Kõik ei peagi omavahel sobima, aga varudes uusi ja huvitavaid riideid, on koolihommikud palju lihtsamad ja kiiremad! Ei pea kapi ees seisma ja kurvalt mõtlema, et mis ma täna veel selga panen:D Teine nipp siinjuures on kõik vanad riided viia taaskasutusse, pista internetis müüki või ära annetada. Olen neid pidevalt teinud ning enne uut hooaega on see kindel viis oma kappi natukene uute riiete jaoks ruumi teha:) Katseta kindlasti!
Kooliaasta alguses on kindlasti see mure, et kõik koolitarbed tuleb kindlasti ära osta ja lubame endale olla korralikud ja täita päevikuid, märkmikke ja kõik koolitükid alati valmis teha õhtul. Kahjuks aga kipub see kooliaasta peale ununema ning juba kahe nädala pärast ei täida aga keegi oma päevikut:D Kuidas sellest probleemist lahti saada? Muuda oma koolitarbed huvitavamaks, vali märkmik, mis sobib kokku üleüldiselt sinu stiiliga ning vihikute muutmiseks saad kasutada youtubest DIY projekte. Samas on näiteks see aasta Uku Keskuses müügil väga vahva ja põneva disainiga koolitarbeid kõigile- lihtsalt näe natukene vaeva ja ära osta esimest ettejuhtuvat, uuri natukene ja ehk leiad ka motivatsiooni nende korralikuks täitmiseks. Värvilised markerid aitavad alati asju meeles hoida ning lisaks vihikut või märkmiku ilusa ning korrektsena hoida. Kindel must-have minu pinalis. Alati kasutan erinevaid värve oluliste asjade eraldamiseks ning ka üleüldises mõttes kaunistamiseks. Poodides on neid alati suur valik- leia just endale sobiv:)

Uus ja korralik koolikott, olgu see siis seljakott või õlakott on koolis käimiseks lihtsalt asendamatu. Vali poest natukene vastupidavam kott, nii püsib sul see ehk alles mitu aastat ja ei pea iga aasta uut valima minema. Minu lemmikuid näed peagi algavas Uku Keskuse auhinnamängus. Hoia nende facebooki lehel silm peal, et minu kahest lemmikust üks välja valida ning sellega loosimises osaleda:) Valisin välja ühe väga vahva suurema mõõdulise käekoti ning mugava ja klassikalise seljakoti, mille vahel on võimalik teil ka auhinnamängus osaleda. Olen ise kindlasti rohkem seljakoti kandja, kuid vahel on fun oma stiili täiesti teistmoodi detailidega ümber kombineerida. Julge katsetada!
Ja muidugi motivatsioon ning jätkusuutlikus. Minu arust on kõige olulisem endale teadvustada, miks sa õpid, käid koolis või üldse miks sa midagi teed. Tihtilugu on see tüdinenud olek ja asjade tegemata jätmine kuidagi pealesuruv ja sa mõtledki, et ah mis seal ikka. Mina arvan, et koolis peaksidki keskenduma endale, mitte numbritele õppima vaid tõsiselt selgeks mõtlema, et miks sa õpid, mis on su eesmärk ning kuidas sa saaksid järgmine kord paremini teha. Asjade ülesmärkimine ning varasem planeerimine ise enda jaoks on ainuke õige tee. Kirjuta märkmikusse kogu oluline info üles, jälgi seda ning võta kätte ja tee koolitükid vabal ajal varem ära- usu mind, sul on hiljem palju parem olla, kui pinginaaber annab vihje, et täna tuleb ootamatu töö. Sa oled materjali läbi töödelnud ja oskad midagi kindlasti rääkida või kirja panna. Kordamine, mida tunnis õpid on tegelikult üks suuremaid nippe. Võta peale koolipäeva 15minutit (ainult 15!!), et üle vaadata oma tunnis tehtud märkmed (oh, need aitavad alati!) ning loe raamatust peatükk läbi. See on kõige kergem viis asjade tundma õppimiseks ja lahendamiseks.
Ise enda energia, tahtejõud ja motivatsioon tuleb sul lihtsalt enda seest üles leida. Youtube pakub nii palju erinevaid videoid sellel teemal. Minu lemmik on KALYN'i Back To School advice video:) SIIN
Nüüd nagu olekski juba kõik räägitud - vahvad ja motiveerivad koolitarbed, uued outfitid/kapitühjendus ning täiendamine. Lisaks on must have koolis minujaoks käepeal olev kell. Telefoni jätan vahel klassiruumi ning vahetunnis on ootamatult kell täis tiksunud ja hilinemine ei ole viisakas, ilus ja stiilne käekell loob vahva outfiti detali ning tänu sellele oled ka täpsem. Uku keskuses on suur valik erinevaid käekellasid, mine ja vali endale see kõige välja:)
Arvan, et sellised nipid aitavad kindlasti kooliminemise palju vahvamaks protsessiks muuta. Koolitarvete ostmine on minu jaoks alati kuidagi vahva ja midagi uut igal aastal, teed seda ju ainult 1 kord terve aasta jooksul. Aga Sina? Oled juba kooliks valmistumas või leiad, et selle jaoks on aega küllaga? :)

4 comments:

  1. Nii mõnus ja kasulik postitus! Kuna endal sai just gümnaasium läbi, ei ole kahjuks enam nii suurt ärevust sees, aga ikkagi olen endale terve päeva broneerinud just kooliasjade ostmiseks :D.

    ReplyDelete
  2. Ooo see mantel on megaäge! Kust sellist leiab? 😜 Ja mina ostan kõik kooliasjad tavaliselt viimasel päeval enne kooli algust 😂 Riideid olen muidugi juba terve augustikuu taga ajanud ja ühtteist lahedat on juba uut kooliaastat ootamas ka 😊

    ReplyDelete