}

Monday, August 28

WHO AM I


Ühte teame me kõik- vaadates päevast päeva instagramist uhkeid fotosid kallitest autodest, reisidest, ilusatest majadest ning inimestest ning samal ajal mõtleme alateadvuses, et miks meie elu on võrreldes sellega nii halb- miks meie ei võinuks omada sellist kodu või autot. Tundub, et selle tüdruku elu seal teisel pool ekraani on lihtsalt fantastiline- järgneks kindlasti mõte kui halb olen mina ise, sest mul puudub selline uhke vannituba või ilus instagrammi feed. STOP! 
Olles ise blogija ning teades tegelikult kõike neid tagamaid tuleb endalgi vahest pisar silma- sellest, kui keegi ütleb, et mu elu on niivõrd ideaalne, ''ma tahaksin samasugust välimust nagu sul'', ''ma tahaksin samasugust ELU nagu sinul''. Usu mind, see mis internetti üles pandakse on puhas vale- mitte ühegi inimese elu ei ole nii korras, muretu ja lausa sõna otseses mõttes ideaal, EI! 
Paljud kindlasti teavad, et mina olen Mariel, 17-aastane gümnaasiumis õppiv neiu, kes peab blogi juba 3.5 aastat. Neid kirju, millest üleval näite tõin on inimesed kirjutanud juba tõsiselt palju. Iga kord jään mõtlema- aga nad tegelikult ju ei tea kes olen mina või milline on mu tõeline elu- internetist väljaspool. Ja see, kuidas väikesed tüdrukud kurdavad, et nende elu on niivõrd halb, nad ei ole nii ilusad siis ma tahaksin kõiki kallistada ja öelda, et sa ei tohi tahta olla kellegi teise moodi- sa pead ennast armastama õppima! Minu või mitte kellegi teise inimese elu ei ole nii perfektne, kui perfektseks sotsiaalmeedia selle kujundab. Postituse peateemani- käisin hiljuti ühel koolitusel, kus imearmas Diana rääkis just sellest samast teemast- kõigi elu võib olla täpselt selline nagu nad selle kujundavad. Sinust ei saa see, kes sa olla tahad, vaid see kes sa oled! Me ei saa muuta kõike, küll aga saame uskuda endasse, enda hetkelist olukorda täpselt sama kiirelt muuta kui kõik teised. 
Koolitusel rääkis Diana ka hirmudest, sellest kuidas inimesed jätavad niivõrd palju asju tegemata- just hirmude tõttu. Kui keegi küsiks ükspäev minu käest, et kuule Mariel, lähme sinna reisile- minu esimene mõte peas oleks lihtsalt ''Ei, sa ei saa''. Miks? Sest ma kardan- aga mida? Ei tea. Hirm on maailmas selline asi, millest lahti sa saad ainult sellele vastu astudes. Jah, kahtlused ja kõik käib mu mõttest korraga läbi kui ma oma tavapärasest rutiinist välja astun- aga miks? Ilmselgelt pole ma ise ka sellele veel vastust saanud kuid oluline teadmine on see, et kõik hirmud jäävad vaid hirmudeks, meiega ju reaalsuses ei saa mitte midagi juhtuda- kujuta ette raamatut keset lauda, ükstapuha kui palju sa ka mõtled, see raamat nii sealt alla ei kuku. Diana rääkis, et nende samade hirmude ja ülemõtlemisega lasevad enamus inimesi niivõrd palju võimalusi käest. Tunnen ennast selles olukorras nii ära. Näete, sain tuttavaks samal koolitusel ühe blogilugejaga, kellele tundusin nii vahva ja julge, seiklushimuline ja lausa mitte millegi kartja. Muidugi seda kõike ma olen, kuni teatud piirdeni. Tegelikkuses lasen just hirmu tõttu kohtutavalt häid võimalusi käest, ennast üleskeerates ja lausa paanitsedes- hiljem saan aru, et asi ei ole nii hirmus, kuid siin tahangi teha pausi ja küsida - läbi sotsiaalmeedia ju selline asi ei paista välja, see kas kellelgi on probleeme ärevushäirega, unetuse või kasvõi mingi muu hirmuga, seda ei saa me läbi sotsiaalmeedia teha! Mõtleme küll, et miks minul siis seda autot ei ole- aga sul võib olla,  ma luban 100%, et kui sa istud maha ja ütled endale mida sa ootad, unistad suurelt, teed päevakava ning hakkad selle nimel vaeva nägema siis kõik saabki teoks! Keegi ei ole saanud endale uhkeid riideid või asju lihtsalt käed rüppes istudes ning mitte midagi tehes! 

VOT, seda kõike õpetas mulle üksainus koolitus, mille osalemise eest olen lihtsalt endale ülimalt tänulik, et selle vastu võtsin. Üks ainus 2h rääkimist kulus nii ruttu, kuid nii mu märkmik kui ka mõttelaine said nippidest täis. Elu häkid, eduka elu häkid! Kui ka sinul on üks selline hirm, ootus või kartus millest sooviksid lahti saada, siis uus koolitus mille Diana teeb on juba 7.septembril kell 19.00 Kuusk Hernesto's Tallinnas. Lihtsalt mainides, toit on seal imeline♥  Leia Diana kohta infot SIIT, järgmisest üritusest SIIT :)  Ja usu või mitte, üks ainus loeng või koolitus aitab sind kindlasti mitu korda rohkem, kui see, et sa lubad endaga tegeleda ning hiljem avastad, et see kõik ongi vaid lubaduseks jäänud. 

No comments:

Post a Comment