}

Monday, September 18

HOW TO: SELF-LOVE


Kõige enam olen blogimise ajal saanud küsimusi just selle kohta, kuidas kõik ära teha jõuan, kooli, autokooli, treeningud, blogimise, fotoshoodid ning lisaks sõpradega olemise ja muud tegevused, mis eluga kaasnevad. Tihtilugu kirjutatakse, kui väsinud on inimesed proovimast, proovimast leida midagi endale, mis neile sobiks- mõni hobi, töö, tegevuse planeerimisviis või ükskõik mis muu. Osustasin kirja panna oma mõtted sellel teemal ning tuua teieni ka ühe kõige olulisema nipi, mida viimasel ajal õppinud olen, ning mis minu rutiini enim muutis. 
Kindlasti olete algkoolist saati kuulnud lauset, kus mõne matemaatilise tehte korral tuleb see pisikesteks osadeks jaotada ning neid ühekaupa vaadata ja lahendada- nii on ka elus. Kujutad ette, kui sul on üks suur probleem ja sa üritad kõik korraga heaks muuta - see ei õnnestu, sul tekib tüdimuse tunne, ebaõnnestumine toob kaasa veel halvema olukorra ja nii näibki, et kõik on halvasti. Ausalt, ei ole! Leia oma probleemile lahendus aeglaselt aga tõhusalt, lõhu see pisikesteks tükkideks ning sea endale eesmärgid, iga päeva kohta. Lugesin eile Sveni postitust, (inglise keeles, leiad SIIT) ja kuna tema nipp on lihtsalt üks parimaid, toon selle näite ka siin ära. Kui hommikul ärgates on vajadus asjad joonde ajada aga kuidagi seda pikka nimekirja silmitsedes ei tule tahtmist ja motivatsiooni alustada siis ilmselgelt lükkame selle kõik automaatselt kurikuulsasse homsesse, ja ausalt ta jääbi sinna- homsesse, igavesti! Kui aga näeme paberil kolme tegevust - näiteks lugemine, koolitööde ja treeningu tegemine, on ajul automaatselt rohkem motivatsiooni sellega tegeleda, kuna sa näed, et sul on vaja vaid 3 pisemat asja korda ajada. Kuigi, saab minna veel täpsemaks, ala - õpin geograafiat 60 minutit, loen 10 lehekülge raamatust (Sven tõi näite, et 10 lehekülge päevas ja sul on kuu ajaga läbi keskmine 300lk raamat, ja usu mind, kui sa 10lk loed, sa loed tegelikult veel rohkem!) ning treening võiks olla samuti kas ajastatud või kindlale piirkonnale (ala jalad, käed jms) suunatud. Näete, asjade tükkideks lagundamine toob tegelikult palju rohkem pisemat aga kindlamat edu kui ühe suure laadungi kallale minemine:) 
Teine oluline asi on leida südames see, mida sa tegelikult teha soovid või vajad. Kui sa tunned, et sa ei ole õnnelik antud olukorras, siis that's it, astu sellest olukorrast välja! Kui su sõbrad ei toeta sind piisavalt ning teevad sinu kohta pidevalt halbu kommentaare- stop, sa ei pea seda halba seltskonda taluma, maailmas on nii palju uut ja huvitavat ning meie kindlad harjumused hoiavad meid tagasi proovimast midagi uut. Mine välja, mõtle mõtted selgeks ja usu mind, oma halbade harjumuste ülesleidmine ning nendest vabanemine toob sulle palju rohkem edu ja õnnelikkust kui sa arvata oskad:) Oluline on need enda jaoks leida ja selgeks mõelda. Ära karda muutusi! Oma viimases taolises postituses rääkisin sotsiaalmeedia mõjudest, keegi meist ei ole selline nagu me läbi justkui kaitseklaasi näime. Ja antud postituse sõnum on sama alatooniga, kuid suunatud rohkem meile endile. Kui sa ei ole antud hetkel rahul oma tegemistega, sulle ei meeldi see töö või antud seltskond, sa tunned, et see loob sulle rohkem kohustusi, sa tuled koju ja ärkad hommikul tundega, et ah jälle, nii nõme ja ma ei jaksa, sa ei pea seda tegema, muutused algavad meist endast ja kui sa ükskord selle välja ütled, seda uut asja proovid või teed midagi teisiti, sa oled endale elu lõpuni tänulik! Ega minagi ei alustanud seda blogi 101% teadmisega, et see on see mis ma teha tahan, et see mul õnnestub- ei! Mul oli kahtlusi ja muidugi halba tagasisidet, kiusamist ja mida kõike veel, aga teate mis? Sellel ei ole enam vahet, sest mina olen õnnelik selle üle mis ma korda saadan ja saatnud olen ja rohkem ei olegi vaja! Kõigis siiani antud intervjuudes ja kõnedes üritan põhimõttena edasi öelda, et sa julgeksid olla sina ise, mitte keegi teine, sest nii ei ole põnev sulle ega teistele, see võib viia tüdimatuseni. Leia enda tee ja oma elu siht ja usu mind, muutused toovad kaasa ainult head. Ja vead, neist on meil ainult õppida:) Julge olla sina ise, julge armastada ennast ja teisi ning julge rääkida, see ongi key to success! ♥
PHOTOS - from my own collection & instagram inspo 

6 comments:

 1. Kas sa saaksid teha postituse oma märkmiku kujundamisest? :)

  ReplyDelete
 2. Jeesus, Sa oled üks inspireerivaim blogija viimasel ajal olnud ja uskumatu veel, et nii noorelt. Olen viimasel ajal alles hakanud sellist mõtteviisi vaikselt järgima, kuid Sinu vanuses poleks ma küll julgenud olla mina ise, seega respekt! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii vahva, aitäh! Ja ma leian, et selliste asjade peale mõtlemine on oluline juba pisikesest saati, me ei pea olema keegi teine :)

   Delete
 3. See, postitus tuli minu jaoks hetkel kuidagi väga õigel ajal,
  olen iseendaga juba pikemat aega väikest viisi mustaaugu äärel.
  101 probleemi. Tean absoluutselt kõike, mida ma pean tegema, et kõik lahendada, aga kõik mis mind tagasi hoiab on mingi kinnine hirm mu sees. Ja vot see on juba katsumus seda lahti arutada või leida see koht miks mul on hirm ja miks ma ei suuda sellest lahti saada. Veidi segane sõnastus, i know.
  Aga aitäh.. Mariel, sellised postitused võivad kedagi tõsiselt asjade üle mõtlema panna.
  Pean ka ennast kokku võtma, aitab küll sellest probleemide kuhjamisest ja oma unistuste maha surumisest.
  Miskit tuleb muuta.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii armas, esiteks suured tänud sulle! Jaa, ma kogen seda samat hirmu aga mida ma kardan, vot seda ma ei tea ja ilmselgelt ei saagi teadma. Olen igalt poolt abi otsinud ja kõige tõhusam variant on siiski hirmule vastu astumine. Mul on nii palju asju sellepärast tegemata jäänud ja jääb ka edaspidi aga õpin vaikselt sellest üle saama:)

   Delete