}

Tuesday, September 12

#SWEATITTOSHREDIT REVIEW


Nagu enamus teist juba kindlasti instagrami või youtube vahendusel näinud on, et tegelen viimasel ajal Sarah's Day treeninkavaga, milleks  on Sweat It To Shred IT. Tegu on pikaajalise treeningprogrammiga mis on 8-nädalat pikk, iga 4 nädala tagant muutub aste aina kõrgemaks ja raskemaks, ehk kava on ehitatud struktuuripoolest väga kavalalt ja mugavalt. 

Esimesed neli nädalat hõlmavad endas 4 treeningut, edasi tuleb 5 ning siis viimased kolm nädalat on treeninguid kokku 6. Erinevaid treeningliike on 4- Sweaty Shredder, Toning Power, Activity ning Challenge. Treeningu üldpikkus on kava järgi ~30minutit kuid mina lisan alati soojenduseks cardio-treeninguid juurde, ehk minu ühe päeva treening on 45-60minutit pikk. SWEATY SHREDDER on HIIT stiilis treening, milles on erinevaid harjutusi 7 ja üks plokk ehk harjutus kestab 4 minutit: 30 sekundit tööd, 10 sekundit puhkust ning nii läbi 6 korda ühte harjutust. Harjutuste vahel 30 sekundit pausi- pääris intensiivne seeria aga minu kõige lemmikum ja kindlasti kõige tõhusam, et organismis veri tööle panna ja süda käima läheks! :) 
TONING POWER on lihasgruppide ehitamiseks mõeldud treening, taaskord umbes 30 minutit. Erinevaid harjutusi on kokku 6, grupp koosneb 2 harjutusest mida tuleb läbi teha 1x seekord on ühe harjutuse pikkus 2 minutit. Teed ühte 2min ja teist 2 min ning puhkad 45 sekundit - kokku ühte plokki 4x ning plokke on kokku 3. Need treeningud on intensiivsuselt madalamad kuid siiski tõhusad, seda annab tunda eriti peale jalapäeva või kõhulihastele mõeldud treeningut- auts! :D

ACTIVITY on treening midagi cardio laadset- enamus ajast saad vabalt valida, mis tegevuse heaks otsustad, kuid minu kõige lemmikumad on beach workout ja stair sprints- lihtsalt annad kogu energia endast välja. Muidugi võid Acitivy päeva asendada ka mõne teise kehalise tegevusega, näiteks ujumise asemel jooksmine, pikem matk or sth else:) 

CHALLENGE eesmärk on lasta kehal teha midagi sellist, mida sa varem teinud ei ole. Valik ulatub 10 minutilisest kõhulihasteväljakutsest EKSTRA INTENSIIVSE kaardimängu treeninguni, kus on vaja teha 96 kätekõverdust, 96 burpeed, 96 kõhulihast ning 96 jump squati - MINU KÕIGE LEMMIKUM TREENING ja kui challenge päeval on vabalt valitud treening vaja teha, siis MA TEEN ALATI SELLE! No way too intense but that's what I LOVE! 

Kokku olen kava ise teinud nüüdseks juba kohe kohe 2x läbi. Nimelt on see nädal mul juba 16'nes ning räägin teile natukene oma ausast arvamusest. Kindlasti on kõigil enne sellise natukene suurema treeningkava ostmist küsimus peas, et kas see tõesti on see mida MINA otsin või on see inimene kokku visanud suvalise kava ning tahab lihtsalt läbi selle rikkaks saada? Sarah'i kava puhul olen mina ostuga 110% rahul. Ma ei leia, et raskustega treenimine oleks midagi mulle, olen alati armastanud jooksmist ning see jääb ka esimesele kohale. HIIT stiilis treeningud ajasid mul kunagi kopsu sõna otses mõttes kokku ja hoidsin nendest kaarega eemale. Kuid miski ajendas mind neid uuesti proovima- ma pole leidnud enda jaoks tõhusamat viisi kui see treeningkava. Ma tahan leida midagi, millega võiksin elu lõpuni treenida - HIIT kavad! Sa ei pea tunde jõusaalis nühkima, sul isegi ei ole jõusaali vaja! Ühtegi abivahendit ka mitte, oma keha raskusele on see kava just nimelt loodud. Kõik harjutused tunduvad esmapilgul kerged- uskuge mind te hingeldate peale esimest roundi nii, et tahaksite uut puhkust :D Okei, nii hull see ka ei ole. Aga tõhus on ta küll. Mulle meeldib, kuidas ma ei pea koguaeg HIIT stiili harrastama, põnevaks on tehtud ka lihaseehitamise treeningud ning ekstra vürtsi lisavad challenged- ausalt mõtlen sellest, et järgmine kord üritan paremini ja panen ennast proovile. Lihast on ilusti juurde kasvanud, samal ajal on rasva% vähenenud, mis on pea kõigi naiste soov vist viimasel ajal. Kuigi edukalt neid kahte väga paralleelselt teha ei anna, on see kava andnud mulle just nimelt oma soovidele väga head kaja, kõik töötab nii nagu ma sooviks:) 

NB! MA TAHAN SEDA KÕIGILE SÜDAMELE PANNA, ma ei alustanud seda kava, et jälgida mitu cm mu vöö-või reieümbermõõt väheneb või, et tahaksin kaalust 5kg alla võtta, EI! Ma tegin seda selleks, et õppida ennast oma kehas hästi tundma. Muidugi ei ajanud paralleelselt kava tegemise ajal endale suust rämpsu sisse, mida ma nagunii ei söö. Ja ma ei soovita mitte kellelgi siit teha eesmärki, et 8 nädalat olen üdini tervislik ja siis premeerin ennast burgerite ja kookidega- kõik peab olema tasakaalus, mitte midagi ei tohi endale keelata aga ka mitte üleliia lubada. Balance! :) Aga siit tulevad siis esimese 8 nädala kauaoodatud tulemusfotod, ma ei tea mulle tundub, et päris hea, mis? :) Ausalt öeldes olen enda üle vapustavalt uhke, et millegi sellisega hakkama saanud olen ja, et suudan seda ka püsivana hoida. SAADAN SUURED TÄNUSÕNAD KÕIGILE, kes mulle instagrami midagi vahvat kirjutanud on ja küsinud kust ma motivatsiooni saan? Seda ei saagi kusagilt saada, sa pead selle enda seest üles leidma. Kogu energia ja motivatsioon ja harjumused on sinus endas peidus, proovi midagi muuta, näiteks oma toitumisharjumusi, sest tervislikum toit ennetab väsimust ja halba enesetunnet- nagu kohe päris ausalt! Istu maha ja mõtle, kas sa oled kõigega rahul, mis sinu ümber on. Sa saad olla kõigega rahul! Ja kui sulle miski enda ümber ei meeldi, siis võta hetk ja aruta, kuidas sa saaksid seda paremaks või meeldivamaks muuta. Usu mind, vastus tuleb kümme korda kiiremini sinuni kui sa seda oodata oskasid!:) 

ja veel. Sarahi kava leiate WWW.SARAHSDAY.COM. Kellele veel tundub, et tervisliku elustiiliga alustamine on raske, siis visake peale Sarahi youtube kanalile, seal on videoid erinevatest treeningutest retseptideni, mida kõike soovitan teil katsetada. Ma ei ole ühtegi youtuberit nii pingsalt jälginud kui teda, no vau milline naine! :) 

3 comments: