}

Sunday, November 26

Olympus PEN Lite E-PL8


Mõni kuu tagasi testisin Photopointi poolt välja antud hübriidkaamerat, milleks oli Olympus PEN Lite E-PL8, sinna juurde sain kaasa objektiivi Olympus 12-40mm f/2.8 PRO. Kuna olen nii blogija kui vahest kaamera taga olev vlogger, siis on hea kaamera meie kõigi jaoks vaieldamatult raske kuid oluline otsus. Testsisin seda vahvat tegelast umbes kaks nädalat, ning räägin teile nüüd natukene lähemalt, millega tegu on :) Üldkokkuvõttes olen kaameraga väga rahul, hinne kindlasti 10/10st, ei oleks vot nii head tulemust kindlasti oodanud, et isegi mõni blogifoto või instagrami snapshot klõpsatud saab aga no vot - saigi! Kui kellelgi sellist multifunktsionaalset tegelast vaja on siis olen selle variandi poolt hääletuses lausa kahe käega:) 
Välimus on disainitud väga kauniks ja kaasaaegseks, eks kaamera on ka omaette aksessuaar, mis peab kotis olema võimalikult kerge ja pisike, samas aga tõhus ja tegema täpselt nii palju kui vaja on. Mulle meeldis selle kaamera juures, et statiivi kinnitada on ülimalt kerge, samas ilma selleta saab samuti uhkeid kaadreid ja käsi ei väsi ära. Muidugi välimus on 10/10, mis kõige olulisemat rolli ei mängi, aga siit üks väga väga suur pluss :) 
Kvaliteet - no lihtsalt super. Hiljem videoid järgi vaadates sain aru, et kaamera 16,1 megapixline sensor on tegelikult video tegemiseks täiesti paras, muidugi leiab ka 20 ja üle megapixliste sensoritega kaameraid, kuid selle kvaliteet üllatas mind oluliselt- näiteks isegi kui autoga sõites käsi värises või oli kiireid stseene vaja liikumise pealt teha, siis stabiilsus oli täiesti paigas. Veel üks suur pluss, kui kiire eluviis tagant lükkab! 
Tipptasemel selfid - mitte ainult videokaamera vaid sellega annab teha isegi blogimaterjalifotosid! Selfid on muidugi next level! :D Olemas on spetsiaalne programm, 14 erinevat filtrit otse kaameras ning 180 kraadi pöörav ekraan. Unustage rasked DSLR kaamerad - siit tuleb uus selfiaparaat! Ja muidugi oli väga kerge kohvikus paar toitupilti teha, kvaliteet lubab seda ja instagrami tulemus on palju vastuvõetavam kui mõnes kohviku pimedamas nurgas klõpsatud iPhonega foto:)
Üks asi mis vajab kindlasti mainimist - pimedas linnas ja eriti väljas on fotode tegemine tõsiselt vau efektiga- ja ta teebki selle töö ära ilma suure müra ja värinata, lihtsalt 10/10! 

Need üllatasid mind kaamera juures enim - võimalus vaid sekunditega saada kogu materjal otse oma telefoni. Vaja läheb vaid ühte äppi telefoni ja kogu foto ning videomaterjal on nagu natksti su nutitelefonis ja valmis kasutama. Muidugi 180kraadine pöörav ekraan annab valiku pildistada ja filmida mitme erineva nurga alt:) Sobib ülimalt hästi selliseks igapäevakaameraks inimesele, kes ootab tavatelefoni kvaliteedist natukene paremat varianti, kuid nagu nägite, siis fotod ilmuvad telefoni väga kiirelt :)

PS! Kõik fotod minule laenuks olnud kaamerast on Google tõttu kustunud, lisan teile siiski fotod, et teile aimu luua kui cool selle kaamera välimus on :) Autor: http://caterinasosso.com/

1 comment:

  1. Appi! Ma tahaks seda kaamerat juba ainuüksi välimuse pärast. Nii lihtne ja nii ilus!

    ReplyDelete