}

Friday, April 27

#RECIPE NO.1 - BANANA CAKE

YOU WILL NEED / VAJA LÄHEB:

2 EGGS / MUNA 
400G OF CURD /  LAHJAT KOHUPIIMA (farmi, kõrge valgusisaldusega) 
100G BLACKBERRIES / MUSTSÕSTRAID
100G OATS / NELJAVILJAHELBEID
50G PEANUT BUTTER / MAAPÄHKLIVÕID
150G BANANA / BANAANI

PREPARATION / VALMISTAMINE: 

Pick a round pan where you want to cook the cake. Spread over a little bit of coconut oil so the cake won't stick to it. Start prepping the base - mix together the oats and melted peanut butter. Press it on the bottom and let it cook in the 180 degree over for 2-3 minutes. 
For the filling: smash a banana on a bowl, add 2 eggs, curd, some cinnamon- mix it well with a electrical mixer or in a food processor. Slowly. Then add blueberries but do not crush them, so keep the mixer going on a slow tempo until everything is mixed. Pour it on top of the bottom and decorate with anything you like - I added a little bit of banana and some raw cacao nibs. 

COOK IT FOR ABOUT 45-50 MINUTES ON A 150 DEGREE HEAT (until golden brown) 


Vali küpsetuspann, millel soovid kooki teha. Sobib ka banaanileiva vorm, kuid hiljem on seda natukene raskem kätte saada. Lisa pannile natukene kookosõli ning määri see kergelt kokku, et hiljem kook kinni ei jääks. Põhja tegemiseks sega kokku neljaviljahelbed  ja sulatatud maapähklivõi. Suru see panni põhja ning lase küpseda umbes 2-3 minutit 180 kraadises ahjus. 
Sisu tegemiseks sega kokku banaan, munad, kohupiim ja kaneel- mina tegin seda mugavuse eesmärgil miksriga. Hoia miksrit madalal kiirusel ning hiljem lisa vaikselt juurde. Kui kõik on segatud, lisa mustsõstrad (või muud marjad) ning sega aeglaselt läbi. 
Lisa täidis põhjale ja kaunista omale meeldivate lisanditega - mina lisasin natukene banaani ning hiljem koogile ka toorkakaonibse. 

KÜPSETA UMBES 45-50 MINUTIT 150 KRAADISES AHJUS (kuni pealt kuldpruun) 

MACROS / MAKROD: 
1 piece / 1 lõik: 

170 kcal 
14.9g protein / valku
5.9g fats / rasvu
16.3 g carbs / süsivesikuid 

No comments:

Post a Comment