}

Saturday, June 1

5 NÄPUNÄIDET, KUIDAS OMA ELU ÕNNELIKUMALT ELADA


Viimasel ajal olen tundnud, et minu ellu kipub iga päev üha rohkem astuma tahtmatut negatiivsust, millest esmapilgul kindlasti välja ei tee, kuid hiljem, selle kuhjumisel paneb natukene mõtlema. Olen kindel, et ma ei ole siin ainuke, ning mõtlesin teiega jagada oma nippe, 5 parimat nippi, kuidas negatiivsuse ja sellise pahameelega oma elus toime tulen.

Pidage meeles, et me kõik oleme erinevad ning halb ütlemine ei ole alati halb. Kriitikat tuleb võtta ilusti vastu, küll aga ei pea kohe kindlasti kuulda võtma halbu kommentaare ja ebainimliku käitumist. Olen endale leidnud kõige parema nõuandja selles osas ning loodetavasti saan temaga ühe vahva video varsti valmis teha. Seniks aga siin minu oma igihaljad ja uuemad nipid, kuidas negatiivsust tahaplaanile lükata ja õnnelikult ennast tunda. Iga päev, igal ajal :)


#1 - MÄÄRA OMA OTSUSED, VALIKUD JA ARVAMUSED ISE. Sina tead, kes sa oled või kes sa olla tahad. Liigu sinna poole iga päevaga aina rohkem!

Sageli näen just internetis inimesi kommenteerimas teiste tegusid või fotosid, ilma, et neid see kuidagi seoks. Mulle meeldis Elina ütlus meie kohtumisel, et kui keegi peaks sulle kunagi ütlema, et midagi on sinu juures valesti või ei sobi, siis küsi alati - kellele ei sobi? Kelle arust on valesti? Olen õnnelik, et kuulun maailmas nende inimeste hulka, kes käib oma teed, olen astunud välja oma tavalisest rutiinist, ning tahan midagi muuta. Muuda sinagi! Kui tihti sa tunned ennast alandatuna, kurva või õnnetuna teiste käitumise tõttu? Kui vastasid, et ikka mõnikord nii on, siis kirjuta paberile oma mõtted ja visuaalid, kes sa tegelikult olla tahad. Kui kedagi kiususliku ei oleks, oleks vaid sina ja maailm. Siis küündi sinna poole ja usu mind, tuju ongi kohe rõõmsam. Tee omale selged märkmed, joonised või fotod - visuaal on oluline :)


#2 - KOGU ENDA ÜMBER HEADUST. Ümbritse ennast nende inimestega, kelle juuresolekul sa ennast hästi tunned, mitte neid, kelle juures sa oled harjunud olema

Minu vana klassijuhataja ütles alati - ütle mulle kes on su sõbrad ja ma ütlen sulle kes oled sina. Kui sa ümbritsed ennast inimestega, kes toovad su ellu midagi positiivset, loovad turvatunnet või head emotsiooni, siis need on inimesed, kellega sa peaksid ennast ümbritsema. Sageli aga teeme valikuid mugavusest, ning hoiame enda ümber inimesi, kes on kiuslikud, pahatahtlikud ja kahepalgelised. Viibides selliste inimeste seltskonnas, tekitab see tahes tahtmata ka sinus ebamugavustunnet ja ei mõju kõige paremini. Raske on mugavustsoonist välja astuda, kuid pärast seda tunned, kuidas elu läheb paremaks ja sa oled õnnelikum. Sa julged välja öelda rohkem asju, nõu küsida ja ei karda enam haiget saada, peale neid tegusid, mis võibolla ei olnud kõige õigemad. Hea sõber sind maha ei jäta - ta aitab su uuesti üles!#3 - PUHKA. Luba endale ja oma mõtetele puhkust

Paljud inimesed ütlevad, et kui neil on päevas vähemalt 1h vaba aega, täiesti iseendale, et puhata või teha seda mis neile meeldib, on nad palju õnnelikumad ja rahulolevamad inimesed. Ja selles jutus on tõde. Kui sa keskendud iseendale ja lased endal tegutseda sellega, mis sind õnnelikuks teeb, oledki sa ju õnnelik! Ja muud ei olegi vaja :) Luba endale üks trenn, matk, jalutuskäik, kohvikus käik või tunnike lõunaund ja näed, et oled hoopis teise sisemise rahuga, õnnelik ja lõbus ka ülejäänud päeva! :)

#4 - AKTSEPTEERI. Kõike, halba ilma, ebameeldivat telefonikõnet ja kommentaari

Kui sa üks hetk avastad, et maailmas läheb kõik nii nagu minema peab, siis ei keskendu sa enam nii väikestele asjadele, mis su tuju igapäevaselt alla viivad. Mõtle, et iga asi on millekski hea. Näiteks, see tüli sõbrannaga - sa saad aru, kui oluline ta sulle tegelikult on ja sa ei taha temast ilma jääda või just vastupidi, näitas ta sulle oma tõelist olemust ja sa peaksid õnnelik olema, et sinna pikalt toppama ei jäänud. Aktsepteeri, kõik läheb nii nagu läheb. Muuta ei saa midagi, ei tuleviku ega mineviku plaane :)


#5 - JULGE UNISTADA. Suurelt, võimsalt ja südamega

Minu lemmik Elina ütles samuti, et inimesed peavad julgema unistada. Südamega, suurelt ja julgelt! Kõik tuleb sinuni ise ja see ei ole sinu teha, vaid selle maailma mis meid ümbritseb. Muidugi ei tohi sassi ajada peaga mõtlemist ja südamega soovimist. Kui sa kohe endale ütlesid, et sa tahad raha, ja palju raha - siis spoiler alert - IT WON'T HAPPEN! Kuid kui sul on paika pandud omad plaanid, mõtted ja unistused ning sa julged neid ka endale tunnistada siis oota ainult ja vaata, kuidas need täituvad. Aga ära ootama jää! :)

No comments:

Post a Comment