}

Monday, May 29

CRAZY GOOD TIMES


Just another really good weekend has almost ended. I really feel those cool summer vibes coming and late night crazy cool events with friends- aah how nicceeee! On Friday night we went to listen to my gymnasium night singing party (if you can say so haha). Then on Saturday me and my mom went to Tallinn to pick up some new cool stuff for me and my blog and we also stayed there for one night. Today was just a chill day - came home pretty early and also visited Balti Jaama's new market - this one was super cool!
A little reminder for you to - VOTE FOR MY BLOG AT ESTONIAN BLOG AWARDS, 3 D A Y S  L E F T! Click right HERE and choose ''Noorukite blogid'' and marielpahkel.com. YAY! :))

Taaskord, üks üli vahva nädalavahetus on lõppemas. Ma tunnen juba kui vahvad need hilised suveõhtud koos sõpradega olema saavad- tõsiselt äge! Reedel käisime Viljandi Gümnaasiumi Öölaulupeol ning laupäeva varahommikul sõitsin empsiga Tallinnasse, et õel abiks olla ning käisime ka minu ja blogi jaoks mõningatel (ikka väga suure kotiga) asjade järel- varsti näete! :) Hommikul käisime Balti Jaama turul, mis oli ikka väga tuus!
Pisike meeldetuletus ka - EESTI BLOGIAUHINDADE HÄÄLETUS KÄIB VEEL VIIMASED K O L M  P Ä E V A! Kui sa veel ei ole oma häält andnud, siis kindlasti tee seda SIIN, vali kategooria ''Noorukite blogid'' ning kliki linnuke marielpahkel.com ees! :) 

No comments:

Post a Comment