}

Wednesday, December 27

VIIS NIPPI KUIDAS UUEL AASTAL ENNAST MOTIVEERIDA


Kuulen väga tihti inimesi ütlemas, et nad sooviksid leida motivatsiooni ja saada harjumust kas siis teha trenni, õppida, luua midagi vägevat või lihtsalt keskenduda millelegi, mida nad väga teha soovivad. Ja kuna ma saan teilt igapäevaselt väga palju kirjakesi, et ma võiksin oma nippe jagada ning kuidas mina ennast motiveerin siis miks ka mitte suuremale seltskonnale neid mõtteid ja tip'e jagada. Alustuseks ütlen kohe ära, sa ei saa ennast millekski sundida, ehk kui sa soovid rohkem trenni teha ja tervislikumalt toituda, siis kui sulle jooksmine ei meeldi ja sa sunnid ennast jooksma, ei pruugi sealt ka tulemusi tulla, või siis sulle ei meeldi spinat, aga kuna lugesid, et seal on palju valku, siis sa paned selle igasse rooga ja sööd vastu tahtmist ära - vot siis tuleb tüdimus ja see hakkab vastu. Sa ise arvad, et sa pole suuteline tervislikult toituma aga tegelikkuses - spinat ei ole ainus valgurikas asi siin maailmas! ;) 

TIP NO 1 
LEIA ENDA KIINDUMUS. LEIA OMA KUTSUMUS. 

Mina treenin jõusaalis enamusajast keharaskusega, HIIT ja jooksmine on minu lemmikud. Ma ei treeni suurte raskuste ja kangidega, sest see ei kutsu mind. Minu igapäevane treenigplaan on umbes selline: 20 min jooksu (soojendus) + 30-35 min. HIIT treeningut. Hiljem venitus. Kokku võtab see maksimaalselt tund ja mõned minutid peale. Ma ausalt ei kujuta ette, et ma peaksin kangidega treenima umbes kaks tundi jõusaalis, siis eraldi cardio päevad - mulle absoluutselt ei sobi see. Kui ma hakkaksin seda harrastama siis ilmselt ma harjuksin ära agaaa mul tekiks tüdimus, mingi hetk viskaks täiesti motivatsiooni nulli sest mulle ei meeldi - ja vot siit tuleb see konks! Sa ei saa sundida ennast midagi sellist tegema mis sulle ei meeldi, ei istu.  Vaadake üleüldist pilti - kõik inimesed ei treeni jõusaalis, kõik inimesed ei jookse. On tantsijaid, iluuuisutajaid, vehklejaid, ujujaid - nad teevad enamasti seda seetõttu, et see meeldib neile ja nad on kergelt öeldes heas ''sõltuvuses''. Seega katseta ka sina erinevaid treeninguid ja kindlasti leiad selle, millele sa kunagi EI ei ütle :) Oh Bodycombat on ka mu üks lemmikutest! Myfitness annab hästi hea ülevaate ja võimaluse treenimiseks. Praegu on neil ka sõbrakampaania, ehk iga liige saab välja anda viis tasuta piletit oma sõpradele treenimiseks- mine ja uuri kas mõni sõber tahaks su kaasa võtta:) 

TIP NO 2 
ALUSTA! 

Alusta! Jah- aga ei, mis mõttes? Ma ei saa alustada kui mul motivatsiooni ei ole! Ma olen seda kuulnud nii oma sõbrannadelt kui inimestelt, kes mulle kirjutavad, et nad ei saa treenida, no lihtsalt ei ole seda alustamise vaimu. Motivatsioon ei ole asi, mida sul on vaja, nagu jalanõusid õues käimiseks või talvejopet suusatama minnes. See on niiöelda mõte, see elab ainult meie ajus (haha, ma ei oska paremini seletada!:D). Kõige parem on lihtsalt algust teha, ignoreeri seda ''ma ei saa'' ja ''ma ei viitsi''. No kõige hullem on see, et ''ah pole hullu, ma H O M M E lähen'' - no tahad näha, sa ei lähegi! :D Lihtsalt paki oma kott kokku, mine uksest välja ja küll sa siis lähed, enam tagasiteed ei ole. Sa valid ise oma tee ja otsustad ise, ''motivatsioon'' ei otsusta, vaid SINA. Pane ennast nö maksma ja tee seda mida sa hinges tahad:) 


TIP NO 3 
SA EI OLE SELLES ÜKSINDA! 

Ilmselgelt oled ka sina mõelnud, et sa oled ainuke inimene, kes ei saa mingi asjaga hakkama, kõigil teistel läheb jube hästi aga sina oled ainuke hädaline kes midagi ei suuda. Olen näinud olukordi, kus inimesed lihtsalt annavad oma mõttes alla - ju ma siis olegi selline, et millegagi hakkama ei saa. EI SA EI OLE SELLINE, SA OLED TÄPSELT SELLINE NAGU SA OLLA TAHAD! Kõige parem variant sulle, kui alustajale on oma sõbranna või keegi tuttav - tegelikult ka võhivõõras inimene võib sind motiveerida - sellesse kaasata. Lihtsalt tee seda kellegagi koos, mine trenni koos sõbraga või kirjuta koolitöid oma klassikaaslastega. Teil on kindel kellaaeg ja kokkulepe, mida te teete ja kunas ja kus te lõpetate. Muidugi on ka inimesi, kellele meeldib asju omaette teha. Ja kui sul ei ole kedagi kaasata, siis ÄRA MURETSE! Sa suudad ise ka, ja palju rohkem kui sa arvad (ma vean kihla, et sa mõtlesid praegu: ''aga no ma ei suuda'', jah sa suudad!☺) .


TIP NO 4
SEA ENDALE EESMÄRK! 

Sea endale mingi siht, kuhu sa teatud ajaks jõuda suudad. Sa tead, et nädalaga ei ole sul võimalik 10kg kaotada või kogu aastajagu  matemaatikaülesandeid ära lahendada. Eesmärk on motiveeriv, see ei tohi olla liiga ületamatu ega ka liiga pisike. Sa tead, et sa suudad üks päev ise võileiba teha aga sa tead ka, et sa ei suuda terve päev võileibu teha - nii lihtne! :D Korraliku eesmärgini jõudmine võib olla päris raske, pane näiteks paberile kirja oma esialgne treenigplaan või tee to-do list, kuhu sisestad enda tegevused. Kui paned sinna kirja hommikul 3-5 asja ja teed need päevajooksul ära, on õhtul palju vahvam neid maha tõmmata ja ennast premeerida. Kui sa aga paned kirja 20 asja/tegevust, on päris tõenäoline, et sa oma eesmärki ei saavuta ja õhtul tunned ennast halvasti, sest sa ei suutnud oma eesmärki täita. Seega sea endale mõõdukas eesmärk:) 

TIP NO 5 
ELA. NAUDI. TÖÖTA. KANNATA. 

Ära võta treeningut või oma tööd kohustuseks. Mingismõttes see kindlasti on, aga jäta ruumi ka iseendale. Tee midagi, mida sa nagunii teeks, ilma et see tooks sulle sissetulekut või looks tervisliku harjumuse. Lihtsalt boonuseks on need asjad:) Kindlasti pead silmas pidama, et midagi ei tule niisama, ei kuku raha sulle sülle ega sa ei ärka hommikul ideaalsete kõhulihaste ja vormis kehaga. Kõige nimel tuleb vaeva näha, kuid samas ei tohi ennast unustada. Tulemused motiveerivad vist kõige rohkem - aga need ei toimu üleöö. Esimesed muutused tulevad alles tavaliselt paari nädalaga, kui mitte kuuga. Seega lihtsalt ela, naudi protsessi, tööta oma unistuste kallal ning ole kannatlik - kõik tuleb omal ajal! ☺No comments:

Post a Comment