}

Thursday, March 29

SUNSHINE


Oh hey! I'm currently been in Tallinn for 3 days and right now I'm heading back home by a bus, to fix some work at school before the long weekend what is ahead :) I have had some trouble uploading blogpost, because blogger just plays with the quality of the photos - it's so duumbb uh I was hella mad one day :D 
Today haven't been so good - started off with some problems at school because of my work - here in Tallinn, due the bus I even had to cancel one shoot with YU magazine, and now I will be revising for the 2 tests I still need to take today, after school. I like my stuff planned and correct but sometimes I feel like everything is going down. But as I already said today: there can't be sun without the rain, somedays it's hard and sometimes easy - that is just life and we all need to accept that! :) 

Tsauuu! Ma olen praegu viimased 3 päeva Tallinnas veetnud, ühe fotosessiooni projektiga koostöös YU meediga ning on olnud ülimalt vahva aeg! Mul on blogisse materjali laadimisega olnud natukene probleeme, kuna blogger miskipärast võtab pildikvaliteeti alla. Katsetasin ja sain vist korda :) 
Tänane päev ei alanud just kõige paremini, kuna koolipärast on tööga seoses natukene probleeme, ning seetõttu pidime ka ühe shoodi edasi lükkama, et bussigraafik sobiks ja õigeks ajaks Viljandisse kooli veel täna jõuaksin. Mulle meeldib, kui asjad on korras ja organiseeritud aga nagu ma täna juba öelnud olen, siis kõigil on tõuse ja langusi, vahel ongi raske aga tuleb vaeva näha ja endasse uskuda- küll kõik korda saab! Ja me kõik peaksime seda arvestama ning sellega leppima:) I'M WEARING: 
Pants, hat - ZARA       tshirt, bag - RESERVED (my new favourite ones!)    Coat - River Island     Sunglasses - Mango 
* PHOTOS ARE TAKEN WITH MY IPHONE 8+, our camera decided to die :) 

1 comment:

  1. Väga meeldib su riietus, värvid sobivad hästi ja sellise mõnusa vibe jätab ;)

    ReplyDelete