}

Sunday, March 18

TOIT - KAS TÕESTI NAGU RAVIM? 4 NIPPI TOIDULAUA TERVISLIKUMAKS MUUTMISEKS


Mõned on kindlasti kuulnud sellist väljendit ''food is the best medicine''. Mina olen selle väitega ise väga nõus - ebatervisliku toitumisega kaasneb nii palju erinevaid haigusi, millest saaksime end eemal hoida, kui vaid vaataksime mida endale suhu pistame. Oled nõus? Kui oled natukene skeptiline, siis täna toon teieni ühe väga vahva eksperimendi koos teadmistega, nõuannete ja nippidega, kuidas oma toidulaud tavapärase asemel natukene tervislikumaks muuta. Seega loe edasi! :)

Toit - me ei peaks seda kasutama kui midagi, mida me saame kasutada lihtsalt seetõttu, et see on saadaval. Toit on energiaallikas, mis hoiab meid elus, annab hea enesetunde ning energiat toimetuste tegemiseks, eluliste funktsioonide tarbeks ja paljuks muuks oluliseks. Kahjuks on aga eriti viimasel ajal üle maailma välja tulnud, et toitu süüakse ja tarbitakse lihtsalt seetõttu, et see on kergelt kättesaadav, enamasti rahakotile kättesaadav ning see viib halval juhul sõltuvuseni. Et siin midagi ilustama hakata ja mingeid reegleid paika panna, ütlen kohe ära, et toiduga on nii - kõik on lubatud (100%) kuid õigetes kogustes. BALANCE IS THE KEY!  

Täna toon teieni 10 imelihtsat nippi, kuidas oma igapäevast toidulauda natukene mitmekesisemaks ja tervislikumaks muuta! :) Tõesti, kerge ja lihtne- siin ei ole mitte midagi keerulist!


TIP NO. 1 - ASENDA ŠOKOLAADIBATOONID JA -TAHVLID ORGAANILISTE BATOONIDE JA TOORŠOKOLAADIDEGA

Me kõik teame, et kui meil ei ole kodus käe-jala ulatuses midagi ebatervislikku, siis me selle järgi ka nii suurt kiusatust ei tunne. Ma ei ole ise mitte kunagi selliste pisikeste šokolaadibatoonikeste fänn olnud, küll aga armastan ma toorbatoone, viimase aja lemmikud on FOODIN'i orgaanilised batoonid, mida on mitmetes erinevates maitsetes - ma pole kunagi šokolaadisemat batooni maitsnud, kui nende choco crunch! Seega kraami välja kõikidest sahtlitest oma salajased batoonid ning asenda need hoopis mitu korda tervislikemate batoonidega, mille järgi saad haarata, kui magusaisu peale tuleb:)


TIP. NO 2 - TEE ISE! OMA ENDA TEHTUD MAGUSTOIDUD

Kes sulle ütles, et magustoit ei või olla tervislik? Muidugi võib, kui see on sinu ENDA TEHTUD:) Minu kõige suuremad abilised sellise tervislikuma koogi tegemisel on kookosjahu, kookossuhkur, toorkakao, toorkakaonibsid, pähklid (pähklivõi) ja marjad. Kuigi kõike võib õigetes kogustes tarbida, leian ma, et meie tervisele on kasulikum tarbida puhtamat ja orgaanilisemat toitu. Seetõttu saad täiesti ise kehasõbralike koostisosadega valmistada täiesti mõnusa ja maitsva magustoidu- vaata retsepte FOODIN'i instagramist! Minu silmis kõlab näiteks maapähklivõi-toorkook, porgandikook, marjadega kook ainult suurepäraselt. Tänu nendele tervislikele koostisosadele saad maiustada, ning võtta juurde ka teise tüki, ilma, et ennast hiljem halvasti tundma peaksid! 


TIP. NO 3 - KASUTA KOOKOSÕLI

Kes siis ei oleks sellest salajasest tootest nii ilurituaalides kui toiduvalmistamisel kuulnud? Asenda kodus tavaline rapsiõli hoopis kookosõliga. Lisaks sellele, et kookosrasv ei ladestu su kehas ning põletatakse kiiremini energiaks, on ta ka kergemini seeditav, madalama kaloraazi ning aitab kaasa heale ainevahetusele. Sellel on tõsiselt palju kasutusvõimalusi - kasuta küpsetistes või asemel, praadimisel või küpsetamisel, kasulik nii keha sees kui väljas :) Lisaks aitab kookosõli tarbimine tugevdada juukseid, küüsi ning hoida nahka korras. TIP. NO 4 - TOO TOIDULAUALE PÕNEVUST #SUPERTOIDUD( ja -segud) 

Ilmselt oled totaalselt tüdinud oma ühest ja samast pudrukombinatsioonist, kuhu lisad peale puuvilju või marju ning that's it? Tahaksid oma hommikust pudrukaussi maitsvamaks muuta, sest mingi aja möödudes viskab üks ja sama kombinatsioon totaalselt üle? Mul on sulle suurepärane lahendus. Kasutades oma toitudes supertoite on su kehal juures korraga nii vitamiine, mineraalaineid, energiat ning sul endal on põnev ja toit maitseb paremini! Kuna olen hommikupudru näite juures, siis liigume selles suunas! Foodini valikus on palju põnevaid lisandeid kas siis pudrukaussi või pärastlõunaseks magusaampsuks koos kreeka jogurti või kohupiimaga söömiseks. Minu lemmikud on mooruspuumarjad, toorkakaonibsid, šokolaadimaitseline riisiproteiinipulber, goiji marjad, india- ja mandlivõi. Lisaks sellele, et saad oma toitu maitsvamaks muuta, on tagatud ka mitmekesisus, head rasvad ja süsivesikud, valgud ning totaalne rahulolu:) Proovi järgi ja anna teada, kindlasti on väga põnev katsetada! 

Kuna olen ise FOODINi toodete suur austaja, siis mul on teile olemas ka sooduskood. Kui kasutad kassas koodi ''MARIEL15'' saad kõikidelt toodetelt allahindlust -15%! :) Andke mulle kindlasti kommentaarides teada, millised on teie lemmikud nipid, kuidas teie oma toidulauda puhta ja tervislikuna hoiate. Ning kas olete seda usku, et toit võib tõesti mõjuda kui ravim, kokkuvõttes odavam ning tervisele mitu korda parem. Kui olete huvitatud ka mõnest detailsemast retseptivideost või postitusest, siis kirjutage aga kommentaaridesse:) 

No comments:

Post a Comment