}

Tuesday, July 24

FESTIVAL LIFE | DAY II


Day 2 was more like a chillenz-killenz day for us. It was so hot oh my gooood, we were just dying inside our tent. So early in the morning we were just chilling and then headed to the festival area to get some coffee and food. Discovered the whole day, we even went swimming to the beach! Oh the water was sooo amazing, because the heat was so annoying already. During the evening we landed on the cinema area and had a nice chill time with our friends. What a lovely day! :) 

Did you went to Positivus this year? Who was your favourite artist and were you happy with that organization and launch thing? :) 
__________________________________

Teine päev oli rohkem selline chill ja uudistamispäev. Hommikul vara olime telkide juures ning lõunapaiku läksime kohvi ja süüa otsima. Festivalil juba igatahes selleks ajaks elu käis. See kuumus mis meie telgis ja telkimisalal aset leidis, oli lihtsalt jube! Kusagil olla ei saanud, nagu keset kõrbe :D Aga kui lõpuks randa ujuma saime, oli vesi nii mõnusalt jahutav! Õhtul vaatasime ringi, kuulasime kontserte ning veetsime ''kinoalal'' aega, kiikusime võrkkiikedes ja nautisime festarit! :) 

Kas keegi teist käis ka festivalil? Kes teie lemmikartist oli ja kuidas organiseerimise ja muu kraamiga rahule jäite? :) 

No comments:

Post a Comment