}

Saturday, December 15

HOW MUCH COFFEE DO WE NEED TO WAKE UP? EHK TAASKASUTATAVAD KOHVITOPSID


Tänapäeval on üha suuremaks probleemiks keskkonnas just prügi ja ületarbimine. See kõik mõjutab tegelikult meie igapäevast heaolu ning kuigi me seda veel oma silmaga ei näe, on sellel palju kannatajaid. Kuigi on selgunud, et eesti inimene toodab eurooplaste keskmisest vähem prügi on meie kultuurile omased - ÜHEKORDSED KOHVITOPSID. 
Mida see üks topsike siis teeb? Kuidas saaksime me ümbritsevat loodust hoida ning mitte nii palju prügi toota? Ühekordsete kohvitopside asemele MITMEKORDSED! 


Teadaolevalt on Eestis kasutuses vähemalt 20 000 plasttopsi ühes päevas. Mõtled, et kiire autosõit ja bensiinijaama kohv on nii haruldane nähtus? Sinu puhul ehk võib tõesti nii olla, kuid teedel liikleb igapäevaselt pikema reisisuunaga inimesi, kelle ainuke võimalus energiat saada ja üleval olla ongi kohv. Hommikul kodus kohvi juua on levinud, kuid selle kusagilt kaasa haaramine lõunapausil või hommikul enne kontorisse asumist - as you know, tuleb tuttav ette!
Kuna kaasaskantavad kohvitopsid alatasa ununevad ning ei ole väga levinud, ongi tavaline, et kohvikust kaasa antavasse topsi pannakse sinu jook ning heal juhul lõpetab see prügikastis. Kuid see on üks suurim probleem ühiskonnas. Kohvitopsid leiavad oma tee mitte prügimäel, vaid liiguvalt sealt edasi keskkonda, tänu millele ei ole meil varsti enam seda puhast ja toredat loodust, kus aega veeta või matkata.
 • Säästab loodust
 • Annab kohvijoogile parema maitse (kes teine on tähele pannud, et tassist juues on kohv parem kui topsist?) 
 • On stiilne ja praktiline 
 • Kiiresti pestav ning kasutatav
 • ANNAB SULLE PALJUDES KOHVIKUTES KUNI -10% SOODUSTUST! 
 •  Üha populaarsem lahendus ühekordsetele plasttopsidele on compostable cups ehk kas papist või looduses kõdunevast materjalist topsid. Stiilsem ja noorte seas levinum on enda isiklik kohvitops. Neid reusable kohvitopse on üha enam müügil raamatupoodides, kohvikutes ning isegi pop-up söögikohtades. Hea boonus oma enda termostassi juures on veel see, et kohvi kodust kaasa tehes või ostes püsib see soojana veel mitu tundi! Säh sulle talvel kiirelt maha jahtunud ja kodust kaasa haaratud kohv:))
  Lisaks annab taaskasutatav kohvitops sulle võimaluse raha säästa. Paljudes kohvikutes on sildikesed, et oma topsiga saad kohvi kuni -10% soodsamalt. Ja termostass annab sulle võimaluse isegi kodus kohvi kaasa teha, nii et säästad hulgaliselt raha. Ühe kohvi peale kulub keskmiselt 3-4€, kui päevas tarbida 2-3 tassi kohvi, tundub ühel hetkel 3€ väikese summana, kuid päevas kuni 10€ kuumale joogile kulutada - poest saad ligikaudu sama hinna eest juba teatud sorti kohvi, terve kilo, või pool.

  Mina hindan Coffee People'i toodetud kohvi. Kilohind on kallim seetõttu, et kohv on korjatud küll tööliste poolt, kuid neile on makstud õiglast hinda. See on minu jaoks oluline. Nende kohvisorte on pea igas kaupluses ning kindlasti leiab igaüks endale oma maitseeelistuse. 

  KAS SINUL JUBA ON ENDA ISIKLIK KOHVITOPS VÕI EI OLE JÕUDNUD SELLELE VEEL MÕELDA? :) 


  No comments:

  Post a Comment