}

Sunday, January 13

OLD PETROL STATIONHey dear ones! First school week after a 3-week-holiday is over and the new one is already starting tomorrow. I can not believe that I only have 14 weeks left of 12th grade. I have no idea what's next but I know that I want to travel the world with my boyfriend hehe, and definitely blog! Today we discussed about our company-based dreams and one of mine is creating my own fashion line. God, my dream since I was a little girl. Hope that one day I can focus on that :) 
How are you doing? Was your school week good or bad? What are you planning on doing during the summer time? And Oh! We are heading to Bergamo in just 12 days, can't wait our mini-vacation:) 

__________________________________________________________________

Ciau! Esimene koolinädal peale 3 nädalast koolivaheaega on läbi saanud ja uus kohe algamas. Ma siiani ei suuda uskuda, et 12. klassi lõpetamiseni on ainult 14 nädalat kooli jäänud, peale seda eksamid muidugi ka. Mul ei ole õrna aimugi, mis edasi saama hakkan. Ometi, tean, et me mõlemad Johannesega tahame reisida, ja mina kindlasti edasi blogida. Täna arutasime selliseid ettevõtmis/firma-alaseid unistusi, üks minu selline unistus on oma kollektsiooni loomine, riided ja kõik muu, ükspäev saab see teoks :) 
Kuidas teil läheb? Oli teie koolinädal raske või läks hästi? Mis teie suvel teha plaanite? Ja VEEL! Me lähme juba 12 päeva pärast Bergamosse, mini-puhkusele:) 


I'M WEARING:

PANTS- PULL AND BEAR     KNIT - ZARA     COAT - RIVER ISLAND    SNEAKERS - NIKE / BALLZY TLN      SUNNIES - RAYBAN

No comments:

Post a Comment