}

Thursday, May 30

SUITS AND STRIPESI am super happy to announce you that during this summer I will collaborate with my absolute fave brand - RIVER ISLAND. Yesterday I went to their store and picked 3 outfits from the selection. This is the first one. I have always wanted to own a suit but I am usually scared to wear stuff like this because it's not really ''me''. But holy moly - when I saw this and tried it on - hell yea, it is totally me! This outfit is perfect for daily meetings and formal events, also for little bit fancier parties and events like that. So the first one is here- please give me some feedback and let me know how do you like it! 

I'll be working 2 days straight, helping out my favourite coffee shop, so Instagram will be a bit quiet then but come and have the best cinnamon buns and coffee from Rohelise Maja cafe and shop! I will introduce you my fave chocolates, vegan ones! ;)

___________________________________________

Oh kui tore on mul teile teada anda, et olen koos RIVER ISLANDiga koostööd tegemas, see suvi on nii mõnus nendega partnerluseks, kuna ma olen oma esimesed shopingud alati nende juures teinud ja korralikud suveoutfitid leiab sealt imekerge vaevaga. Nagu see suit - ma pole kunagi julgenud neid poest osta, kuna need ei tundunud üldse ''minulikud''. Küll aga seda kombinatsiooni selga proovides oli tunne ikka totaalselt nii MINA kui olla saab. KUI MUGAV, kui armas ja ilus see seljas välja näeb. Sobib ülihästi mõningatele pidulikumatele üritustele kui ka stiilseks running errands and meetings outfitiks ;) 

Olen järgmised kaks päeva tööl Rohelise Maja kohvikus, et neid seal aidata. Mu lemmik koht kogu maaailmaas! Tulge külla, proovige parimaid saiakesi ja kohvi. Kes tahab, siis tutvustan teile oma uut lemmik VEGAN ja valge suhkru vaba šokolaadi - me J'ga oleme armunud! :D


I'M WEARING:

SUIT - RIVER ISLAND    SNEAKERS - NIKE      WATCH - DANIEL WELLINGTON    BAG - RIVER ISLAND     SHIRT - ZARA 

No comments:

Post a Comment