}

Monday, May 27

why you should love beauty and planet / announcementHey beeps! I am so happy to announce that I am the official ambassador of Love and Beauty planet in Estonia! All their products are vegan, with ethically picked ingredients, planet friendly. Their bottles are made with 100% of recycled plastic and they contain no sulphates or parabens. 
I am currently testing their hair products - shampoos, conditioners and dry shampoos. So far, all of them are just amazing. I have no bad words to say. They smell amazing so I recommend to try the smell before you buy them- it's good but sometimes stronger than you thought so try it at first! :) 

Let me know, what kind of product reviews you would like to see here on my blog. And I will create them for you. So, it's all for now! Enjoy your week babes :) 

WITH THE CODE MARIELxLBP YOU WILL GET -20% DISCOUNT FROM 03.06-16.06

____________________________________________

Tsau! Mul on suur rõõm teatada, et olen ametlikult Eesti ainuke ambassador, kes on Love Beauty & Planeti eesti reklaaminägu! Kui põnev! Kõik nende näo-,keha- ja juuksehooldustooted on vegan, eetiliselt korjatud koostisosadega, planeedisõbralikud. Kõik nende pakendid on tehtud 100% taaskasutatud plastikust mis on nii äge, ükski toode ei sisalda ka sulfaate ja parabeene. 
Mina testin praegu juuksehooldustooteid: shampoone, palsameid ja kuivshampoone. Siiani on kõik lihtsalt nii vapustavalt heade omaduste ja tulemustega, mul ei ole midagi halba öelda. Peres hakkasid ka kõik kohe neid shampoone kasutama, mida loodusesõbralikum, seda parem :) Osad tooted, nt. kehakreemid lõhnavad hästi tugevalt, pole häiriv aga soovitan poes nuusutada, tean, et mõned inimesed ei talu kanget lõhna. 

Andke mulle teada, kui tunnete mõne konkreetse rubriigi kohta huvi, teen hea meelega blogis mini-reviewsid ja annan teile täpsemat infot. Aga praeguseks kõik. Nautige seda vahvat nädalat! :) 

KOODIGA MARIELxLBP SAAD KAUBAMAJA E-POES OSTA LOVE BEAUTY & PLANET'i TOOTEID - 20% SOODUSHINNAGA. Kood kehtib al. 03.06 kuni 16.06. 2 comments:

  1. This is my first time here. I find a lot of interesting things in your blog especially that I'm not the only one
    discount beauty supply

    ReplyDelete
  2. This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. I love seeing blog that understand the value of providing a quality resource for free. sally beauty

    ReplyDelete