}

Wednesday, October 23

HELLO AUSTRALIA


ENG / EST

Sooooo hello you guys! We are finally in Tassie! I can't even believe that I came here and I am here haha, such a mixed feelings you know. But god how I love it here. Today is Wednesday so we have been here already for a week. I will now tell you how we got here :D 

So first, this is going to be a longer blogpost than usual so get your snacks ready and keep reading if you are interested. At first, on Wednesday we travelled 2 hours to get to the airport, our families and all friends came too what was beyond awesome. Our first destination was Helsinki, Finland so a quick little flight there was just maybe 25-35 minutes long. We had to wait around 2 hours to get on our next flight what was way longer, a 10h one to Hong Kong. Luckily I got some sleep and we also got VEGAN food for dinner and breakfast up in the sky. We had to mark it when buying the tickets. So, arrived, we had to wait another 4 hours to get to the flight to Melbourne. That's where the story won't end. We had to wait 4.5 hours to hop on another plane to Launceston. Many of the backpackers stay in the main land - Melbourne, Sydney or Perth but Johannes wanted to get back to Tassie so it wasn't a problem for me. And now I can say - I love this decision! We have a hosting family here so if you ever want to stay in Launceston and you are a backpacker then ask me, if they have free rooms you might get a BEAUTIFUL place to stay. In total - our journey lasted around 30 hours before we got to Launceston. The tickets were on a pricier side - 600€ for one person one way but it was super comfortable. Finnair website gives you these ones, so might check it out! 

About work - Johannes will definitely go back to a farm to be Supervisor again. He wrote several emails and he has a few meetings now. I will go to a cafe at first because the barista and coffee thing is super close to my heart, I worked in a small organic coffee shop in Estonia so I know where I want to start with. I actually got a few trial days in a very lovely place and I will go first on Monday so I will definitely keep you guys updated how it goes. I am actually sitting in this cafe and drinking my coffee meanwhile the owner came and gave me a free cappuccino - THE PEOPLE ARE SO LOVELY HERE. Like everyone always asks how you are doing, they will help you immediately and come up to you to see is everything alright. In Estonia we are more like meh, we can do stuff on our own and noone really bothers to see if a stranger needs anything but it's the opposite here :D I love it! You will go from a shop to a cafe and they just keep you smiling. All day. Every day! 

Our neighbourhood is really stylish! And the house we are staying in too. Launceston is a big city, something between Tallinn and Tartu but much more people here. In the city, everywhere, literally everywhere you can find a supermarket or a cafe - they have pretty interesting clothing stores as well. The salay is usually between 18-25 AUD in an hour. And the prices are not so high - maybe some things are more expensive, like bread or ice creams and some vegetables but otherwise, it is allright. And the BUGS AND SPIDERS AND SNAKES - you can't find them pretty much from the city never :D And in our backyard there are those poisoning small spiders but the owner said she has lived in Australia for over 40 years and never heard of anyone dying because of a spider bite. I have seen a basic spider and a small spider in a week in our bathroom but they are just casual ones :D So don't be afraid. Working in a farm you might see a spider or a snake but they are usually so afraid that they will leave ASAP, if you are too close - they will attack you. It is just important to remember what did he or she (haha:D) looked like! 

Visa making was super simple, mine took around 2 weeks to arrive and we bought the plane tickets earlier because we didn't want to miss a good deal. But I don't recommend to do so :D You need a passport and 5000AUD before you apply - it means 3100€ on your bank account, they might check it when you arrive here but they didn't when we did. It's good to have the money anyways because you maybe will not find a job immediately and you have to live somehow! So that's why I wasn't super active here during summer season, I worked hard to get the money together :) 
OVERALL - the weather is great, sun is shining and it shows around 20 degrees each day. It will go up to 30 during summer - december, january, february. More adventures will be posted on my INSTAGRAM (click) and here. Keep your eye on and let me know what kinds of questions you want me to answer:)) 

___________________________________________

Niiiniiiniii - me oleme lõpuks Austraalias! Ma ei oska esialgu tundeid kirjeldadagi aga me päriselt oleme siin ja oleme juba peaaegu nädal aega olnud - aeg lendab! Ma plaanisin teha esimese sissejuhatava postituse mitte ainult piltidega vaid natukene informatiivse tekstiga ka, et kellel on huvi ja küsimusi siis ehk leiab natukene vastuseid ja te võite mulle vabalt kirjutada ka! Päris paljud on juba mitmeid küsimusi saatnud ja ma siis siin vastangi, et kõik oleks hästi lihtsalt kirja pandud :) Esimesed muljed on küll imelised - nii soe, nii ilus loodus ja NII KODUNE TUNNE!

Meie reisist - tulime Eestist lennukipeale teisipäeva (15 oktoober) õhtul. Sõitsime peredega esialgu lennujaama, Viljandist Tallinnasse - oma 2 tundi ja vahetasime esimesed eurod dollarite vastu. Pangast saime vastuse, et Tavidis on kõige parem kurss ja nad ei küsi ka vahendustasu, ehk enne lennujaama kiirelt Ülemistest läbi. Tellisime veel kogu kambale Wolti kaudu süüa - kuna mul jäi veel oma kontole krediiti siis loosin seda natukene teile välja ka instagramis - hoidke silmad lahti :) Aga siis hüppasime esimesele lennule, mis oli 25-35 minuti pikkune pisike suts Helsinkisse. Kaks tundi ootamist ja saime hiigelsuure lennukiga Hong-Kongi! Finnairi lennul saime ka vegan toitu 2x, õhtuks ja hommikuks mis oli tõsiselt maitsev ja ei saanud millegi üle nuriseda. Lend kestis kokku 9-10h. Hong-Kongis ootasime 4h, lugesime hiljem, et Hiinast lennates oleks vaja ka viisat, kui piletid ei ole ühe paberi peal (meil õnneks olid) ja viibimine kestab rohkem kui 24h. Järgmine peatus oli 4h ootamist ja sõit Melbourne 8-9h. Sellel lennul vegan toitu võimalik saada ei olnud, ehk oleks võinud lennujaamast midagi kaasa saada - hommikuks saime puuviljasalati valida ja ühe kuklikese kõrvale. Ja siis sõitsime Launcestoni.

Paljud Eestlased ja üleüldse backpackerid jäävad Austraaliasse tulles mandrile, Perthi, Melbourne või Sydneysse aga meil oli kindel plaan tulla Tasmaaniasse, siinne loodus on nii imeline ja kodune! Johannese kaudu leidsime ka pere, kus ta eelmine kord viibis, seega ei ole me mitte hostelis vaid imelises kodus imeliste inimeste juures. Kui kellelgi on huvi ja neil peaks edaspidi majas vabu kohti olema siis andke aga märku, jagan kontakte!

TÖÖ - Me üritasime mõlemad meili teel juba Eestis ennast tööle saada aga siin ei ole see e-majandus nii tugev ja enamasti saad ühendust siis kui sa päriselt siin oled, ehk algus võib olla raske. Johannes liigub esialgu tagasi farmi ning mina kohvikusse ja hiljem ka farmi, et saaks hiljem tagasi tulla. Esimesel aastal tuleks teha 3 kuud farmipäevi, et saada 2 aasta viisaks kandideerida. See oleks imeline võimalus siia kauemaks jääda või hiljem tagasi tulla. Aga üleüldiselt farmidesse sel hooajal on suht lihtne saada, kohvikusse sain ka - võtsin mitme kohaga instagramis ühendust ja 2 vastasid, et saan tulla :) Seega tasub kannatlik olla ja natukene eeltööd teha ning nendega uuesti ühendust võtta kui päriselt kohale jõudnud oled - Johannes sai alles siis vastuse näiteks :)

Launceston on linna poolest umbes sama suur nagu Tartu, midagi Tallinna ja Tartu vahepealset, inimesi on rohkem aga selline busy linn üpriski, ei anna muidugi suurlinna nagu Sydney eluga võrrelda aga mõnusalt aktiivne, mitte liiga vaikne :) Usside, ämblikute ja muude satikatega on nii, et linnas elades neid väga ei kohta. Kusjuures meil tagaaias on kivide all hunnik redbacke aga omanik pole kunagi kuulnud, et keegi oleks hammustada saanud või keegi oleks ära surnud hammustuse kätte, oht on muidugi väikelastel ja vanuritel ja nõrga immuunsüsteemiga inimestel. Tavalist koibikut ja imetillukest ämblikku olen majas näinud selle nädalaga aga ei ühtegi ussi ega suurt elukat õnneks mitte, thui thui thui (sülita üle õla :D). Seega nendega võib ainult kusagil õuna või viinamarjafarmis kokku puutuda aga Johannesel eelmisest aastast seda kogemust ka ei ole. Ilm on mõnus, praegu on kevad ja 20 kraadi ümber tiirleb temperatuur aga varsti, suvekuudel, tõuseb 30 kanti isegi!

Viisa tegemine oli lihtne, võttis aega täpselt 2 nädalat, et kohale jõuda ja kõik sai sellega päris kiirelt ühelepoole. Sul peab olema pass ja 3100€ pangakontol, et tõestada. Seda võidakse kontrollida riiki sisenemisel aga ei pruugita. Meil vaadati lihtsalt dokumendid ja küsiti paar küsimust - aktsent on muidugi hull, alguses ei saanud midagi aru mis see mees meist tahtis :D Aga see summa on hea, kui oleks olemas. Alguses ei pruugi kohe tööd leida ja rendi ja toidu jaoks on ikka raha vaja, seega see on hea kapital :)
Üleüldiselt oleme mõlemad nii õnnelikud, et tulime ja loodus ja kodu ja kõik on nii kodune ja mugav. Poed on muidugi igal sammul ja linnas on nii palju kohvikuid. Ostsime auto ja Johannes vahetas eile ise piduriklotsid ära - teeninduses küsitakse hullu raha, aga sai hakkama! Jagan teiega uusi seiklusi peagi :) INSTAGRAMIS on kõik seiklused esimesena üleval. Te võite mulle julgelt küsimusi jätta, millele ma hea meelega vastan!No comments:

Post a Comment