}

Friday, November 22

THE CRADLE MOUNTAIN


Yaaaay, time for another adventure. This time we both had so many days in a row off so we decided to take another small roadtrip. Cradle Mountain is a must-visit and so famous place in the whole world so when you make it to Tassie one day, definitely worth a visit. 
I can't keep this in my own head but YES- we saw a snake :D This was heading straight through between me and Johannes! It is though very rare to see a snake or a poisonous spider here. It is so over spoken, about Australia being full of snakes and spiders that kill you but trust me - locals never heard of anyone getting bitten by spider or a snake. They think it's crazy that we have ticks that carry sicknesses and you might be disabled when you get a bite, so everything is in our heads :) The snake was really calm but we both were kind of threathened by it. 

Johannes visited Cradle around 3 years ago and then it was allowed to drive around with your own car and move there anytime. Now they have built a national park where you can move with busses. They take 4 stops and every stops has different rails and roads where you can go and discover. You have to mark all of your paths so when something happens they can come and find you. The all day pass is 16.50 AUD per adult (includes parking ticket). It is  possible to take different hikes variating from 10 minutes to 7 hours. The longest takes you on the top of the Cradle Mountain - we wasn't prepared for this and we didn't had time because last buss comes back to the visitor centre at 5:30 so you must start this hike around 9 or 10 am.
The nature was amazing, besides seeing the Tiger Snake, we also saw WOMBATS! They are soooo cute, like baby bears. I was walking and suddently Joh was like: stop, what is this. IT WAS ALMOST NEXT TO ME and I almost screamed haha :D Luckily it was just a super friendly wombat, trying to find food. But this shows how blind I am :D I think our next trip takes us to Southern part of Tassie, we also want to visit Hobart, thinking of attending some kinds of running events there also. Will keep you updated. I am trying to make insta stories since so many of you asked - feel free to follow me when you like my content :) @MARIELPAHKEL

_________________________________________

Meil mõlemal juhtus olema samal ajal 3 päeva järjest vabad ja me mõtlesime taaskord pisikesele seiklusele minna! Sihtkohaks osutus Cradle Mountain, mis on kindlasti üks koht mida 100% külastada, kui juba Tasmaanias oled. See on tuntud oma eriliste liikide ja väga erilise looduse poolest.  Indeed, me nägime madu :D Kusjuures, ärge ära ehmatage aga Austraalia ei ole ämblike ja usside pesa nagu arvatakse - kohalikud ei tea kedagi, kes oleksid ussi või ämbliku käest hammustada saanud, viimane inimene kes ussi hammustuse tõttu suri oli 1960ndatel, seega ei tasu igasuguseid jutte ka uskuda, ma ausalt oleks kodus tagasi juba kui see vastaks tõele, et siin igal sammul mürgised olendid on - ma täna isegi rohisin aias ja ämblikuid nähes laulsin ainult spider spider spiiideer, haha :D Nad on kokkuvõttes ikka väga arad, see ussike kes meie vahelt läbi vupsas oli küll hirmutav aga ta lihtsalt läks oma teed. 

Cradle Mountaini sai veel 3 aastat tagasi terve tee ise autoga minna, nüüd on aga looduspark ehitatud ja looduse ja loomade säästmiseks on külastajatel võimalus erinevaid radu ja vaatekohti külastada bussiga, mis teeb kokku 4 peatust ja sõidab iga 10-15 minuti tagant. Väga popullaarne koht! Kõik oma käigud tuleb ära märkida, siis kui sinuga midagi juhtub saadetakse kohe keegi otsima. Pilet, terveks päevaks on 16.50 AUD mis teeb ligikaudu 10€ ringis inimene, väga mõistlik! Sisaldab ka parkimispiletit ning neil on seal suuur parkla, wc'd ja kohvikuke koos turistipoega. Jalutuskäigud ja vaatamiskohad on 10 minutilistest kuni kõige pikema, mäe tippu jalutamiseni mis kestab 6-7h. Iga raja juures on märgitud raskusaste ja samuti antakse sulle ilmahoiatus. 
Loodus on nii imeline, vihmametsad ja laiad tühermaad. Me isegi nägime WOMBATIT! Ma kõndisin rahulikult kuni Johannes karjus, et oota mis see on. Ma nägin peaaegu enda kõrval suurt karubeebit ja niii ehmatasin. Õnneks oli see väga sõbralik wombat, kes endast välja teha ei lasknud ja keskendus toidu otsimisele. Nad on mega armsad olevused ikka! 
Järgmine reisike viib meid ilmselt Hobartisse ja Tasmaania lõunaossa. Saime mõned kindlasti vaja külastada kohad pererahvalt, seega saate end siin kursis hoida :) Instagramis üritan ka üha aktiivsem olla storide läbi, seega kui sulle mu sisu meeldib, tseki - @MARIELPAHKEL


1 comment: