}

Sunday, February 2

Back in the businessNiiii piinlik on, et ma pole jõudnud teiega üldse oma seiklusi jagada siin aga põhiliseks vabanduseks on töö. Johannesel on heal juhul 1-2 päeva nädalas vaba ning minul olenevalt nädalast 2-3. Kuna tööpäevad on mõlemal üle 6 tunni siis päeva lõpus lihtsalt puhkame ja kokkame ja kuhugile väga avastama ei jõua. Küll aga proovime midagi vahvat teha koos, kui meie vabad päevad langevad kokku - õnneks saan mina graafikut natukene muuta ja vahetusi vahetada, et me ikka saaksime vabad päevad koos veeta :) Viimasel ajal oleme randa ka jõudnud - Devonport on Tasmaania põhjaosas ja enamjaolt käime seal rannas, sest see on kõige lähem Launcestonile - 1h sõitu.

MA KÄISIN ESIMEST KORDA ELUS OOKEANIS UJUMAS!!! Hahaaa, ausalt, ma pole varem ookeanis ujunud, Läänemeres ainult. Ma pole eriti reisinud ja kui Sardiinias käisime siis kahjuks ujuma ei sattunud ja Itaalias oli liiga külm selleks. Päevitamist väga tihti Austraallaste seas ei näe kuna nad kardavad päikest. UV- indeks on päris kõrge, keskmiselt 8-10 ning ma ei ole nii pruun, sest ma kasutan SPF 50 päikesekreemi kusjuures Johannes on nagu neeger ja ta ei kasuta mitte midagi - ma veel nii julge oma nahaga ei ole, tahan ikka kaitsta seda :)

Meile tulevad Johannese ema ja õde veebruaris kaheks nädalaks külla ja meil on mõnusad seiklused plaanis. Ma plaanin siin endale selleks ajaks GoPro ka osta, seega andke mulle teada milliseid videod teile rohkem meeldiksid - kas igapäevased vlogid Youtube's või pigem seiklusvideod Instagramis. Ma ise kaldun viimase poole kuna ma ei tundu endale kaamera ees kõige naturaalsema olekuga, nagu alguses ikka - kuidagi veider on aga ma võin kindlasti proovida! Me plaanime käia Tasmaania läbi ja näidata neile kõige vahvamaid kohti ning muidugi - ma ju kaotasin passi tükk aega tagasi ära ja siis saame lõpuks Hobartisse sellele järgi minna.

Elust- olust niipalju, et vahepeal oli hirmus külm periood. Ainult 14-18 kraadi, tuuline ja vihmane. Siis viskas 30-34 kraadi ja nii umbse õhu + risk tulekahjudeks oli ülikõrge. Kui meil kohalik tulekahju on siin siis on õhk nii paks ja seisab, kõik on udune ja enesetunne ei ole üldse hea. Kui aga mandritulekahjud on, Melbourne ümbruses siis olenevalt suurusest kannatame meie ka umbse õhu ja suitsuse taeva all. Tasmaanias, üleüldiselt Austraalias on iga aasta metsatulekahjusid aga nii suurelt pole kunagi veel maad maha põlenud kui sellel aastal, mistõttu me kõik nendest tulekahjudest teame ka, siiski on Tasmaania turvaline koht ja siin nii hullult tuleohtu pole :) Tööl käisin esialgu uues kohas vaid 3 päeva nädalas, nüüd olen juba 4-5 peal. Pikad päevad, 6-7h ja niii mõnusad töökaaslased :) Eriti meie boss, kes on noor naine ja asjatab ise ka seal ringi. Rahvast käib üldjoontes palju aga ongi suvehooaeg, nüüd esmaspäevast hakkab taas kool ja linn jääb vaiksemaks, eks siis näe mis saab. AGA, palka saan rohkem kui Johannes. Olenevalt mis astme ja kogemusega sa oled, siis teatud dokumendi järgi palka sa ka saad :) Vanus mängib ka rolli, kas oled 20+ või alla 20ne.

Toitume ikka veganitena ja valikut on megalt! Jagasin teiega meie igapäevast toidukorvi Instagramis ka. Kui võrrelda hindu siis palga-toidu hinna suhe on kindlasti parem kui Eestis, ehk kui ma siin töötan 20 minutit ühe Ben&Jerry jäätise jaoks siis Eestis ma peaks töötama 1.5-2 tundi :D Kuigi jäätise hind on siin kallim kui Eestis. Eriti lemmikud on hiiglasuured mangod ja Johannese farmi mustikad-vaarikad-maasikad ja põldmarjad, mida ta farmist TASUTA koju tuua saab, unistuste elu võimiiiss #elunaguBali'l
Koduigatsus on peal küll käinud aga mitte nii hull kui arvasin, seega esimest reisikindlustust juba pikendasin, ei tahtnud veel koju lennata hihi. Andke mulle rõõmsalt tagasisidet millest ma pajatada võiks, see on alati teretulnud ja tore on aidata inimesi kellel on ka plaanis siia imelisele maale puhkama või tööle tulla :)